foto1
Obozy narciarskie
foto1
Integracyjne Rajdy Mechanika
foto1
Wyprawy w góry
foto1
Piesze Rajdy Mechanika
foto1
Rowerowe Rajdy Mechanika
+48 13 43 215 61
muksmechanik@interia.pl

Obozy pieszo-rowerowe

row miniJeszcze na dobre nie rozpoczęły się wakacje a MUKS „Mechanik’ Krosno działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalych nr 3 w Krośnie zorganizował i przeprowadził tygodniowy obóz dla młodych miłośników wycieczek pieszych i rowerowych w Zwierzyńcu, sercu Roztoczańskiego Parku Narodowego. Tygodniowy pobyt pozwolił młodzieży aktywnie spędzić wolny czas, poprawić swoją sprawność fizyczną, swoje umiejętności jazdy na rowerze i integrować się w grupie koleżeńskiej. Podczas pieszych wycieczek po Roztoczańskim Parku Narodowym, uczestnicy mieli do pokonania trasy o zróżnicowanym poziomie turystycznym natomiast wycieczki rowerowe prowadziły mało uczęszczanymi drogami, duktami i ścieżkami leśnymi gdzie młodzież miała bezpośredni kontakt z otaczającą ją przyrodą. Ukojeniem dla zmęczonych nóg dzielnych obozowiczów były organizowane kąpiele wodne w przepięknie położonym kąpielisku „Echo”. Wieczorem młodzież brała udział w konkursach i pogadankach integrujących grupę rówieśniczą. Na zakończenie obozu zorganizowany został dwudniowy spływ kajakowy. Dla wielu uczestników obozu był to pierwszy kontakt z turystyka kajakową.
Dzieci wróciły szczęśliwe, pełne wrażeń, ale niestety zawiedzione....że tak krótko mogły być na naszym obozie. Zajęcia były zorganizowane ciekawie, nie było czasu na nudę. Rodzice wystawili organizatorom wysokie oceny za pomysł oraz przeprowadzenie ciekawej formy letniego wypoczynku. Wszyscy zapowiedzieli chęć uczestnictwa w obozie na następne wakacje.

Czytaj więcej...

DSC 1442Tegoroczny obóz pieszo –rowerowy zaplanowaliśmy w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Kazimierz przyciąga turystów licznymi atrakcjami a szczególnie pięknymi malowniczymi wąwozami. My zaplanowaliśmy że, przez tydzień zdążymy zwiedzić wszystkie okoliczne atrakcje i udało mam się tego dokonać bo i pogoda była dla nas łaskawa i  nie musieliśmy się zmagać z deszczem i wiatrem. Naszą bazą wypadową było schronisko „Pod wianuszkami” miejsce w którym wszyscy mogą się poczuć jak w domu, kameralne pokoje, pyszna domowa kuchnia noi samo miejsce bezpośrednio  nad Wisła. Stąd codziennie rano wyruszaliśmy na wycieczki rowerowe. Zwiedziliśmy Puławy z pięknym zespołem zamkowo parkowym Czartoryskich, kompleks sportowy z basenami termalnymi. Przeprawiając się promem przez Wisłę dotarliśmy do Janowca gdzie znajdują się ruiny zamku z ogromnym parkiem i skansenem. Najdłuższa wycieczkę rowerową odbyliśmy do Nałęczowa gdzie w parku uzdrowiskowym odpoczywaliśmy w towarzystwie dzikiego ptactwa. Wszystkie wycieczki odbyły się bezpiecznie. Młodzież wykazała się sporymi umiejętnościami jazdy na rowerze a co najważniejsze rozwagą i odpowiedzialnością podczas poruszani się rowerami po drogach publicznych. Wycieczki piesze to przejścia słynnymi wąwozami kazimierskimi.

Czytaj więcej...

Jeszcze nie umilkł ostatni dzwonek w szkole a MUKS „Mechanik’ Krosno zorganizował i przeprowadził tygodniowy obóz dla młodych miłośników wycieczek pieszych i rowerowych w Woli Michowej. Tygodniowy pobyt pozwolił młodzieży aktywnie spędzić wolny czas, poprawić swoją sprawność fizyczną, swoje umiejętności jazdy na rowerze i integrować się w grupie koleżeńskiej. Po przyjeździe uczestnicy zostali zakwaterowani pensjonacie „Chata u Kija”. Podczas pieszych wycieczek po terenach Bieszczadzkiego Parku Narodowego, uczestnicy mieli do pokonania trasy o zróżnicowanym poziomie turystycznym. Wycieczki rowerowe prowadziły mało uczęszczanymi drogami, duktami i ścieżkami leśnymi gdzie młodzież miała bezpośredni kontakt z otaczającą ją przyrodą. Ukojeniem dla zmęczonych nóg dzielnych obozowiczów były organizowane kąpiele wodne w przepięknie położonej rzece Osławie, regenerując swoje siły. Wieczorem młodzież brała udział w grach i zabawach integrujących grupę rówieśniczą.Ostatnią noc uczestnicy obozu spędzili w schronisku w Huzelach gdzie bez prądu, bieżącej wody oraz zasięgu telefonu musieli sobie poradzić z wszelakimi niedogodnościami. Był to niezapomniany dzień dla młodych uczestników obozu.

Czytaj więcej...

   
  23.10.2019 Ferienhaus Ostsee

Przyjaciele