foto1
Obozy narciarskie
foto1
Integracyjne Rajdy Mechanika
foto1
Wyprawy w góry
foto1
Piesze Rajdy Mechanika
foto1
Rowerowe Rajdy Mechanika
+48 13 43 215 61
muksmechanik@interia.pl

oboz 2018 miniXIII szkoleniowy obóz narciarski zorganizowany przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Mechanik” działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 „Mechanik” Krośnie za nami. Doskonałe warunki śniegowe oraz duże zainteresowanie sprawiło, że udało nam się zorganizować szkolenie w dwóch terminach ferii. Miejscem szkolenia narciarskiego był stok narciarski w Chyrowej. W szkoleniu wzięło udział 70 - ro młodych miłośników narciarstwa. Na bardzo dobrze przygotowanym do jazdy stoku mogliśmy w pełni zrealizować zakładane cele szkoleniowe. Uczestnicy obozu zostali podzielni na grupy szkoleniowe odpowiadające ich umiejętnościom narciarskim. Nikogo nie zniechęciły żadne trudności na stoku. Ci, co umieją jeździć doskonalili swoją technikę, a nowicjusze uczyli się jak chodzić, jeździć pługiem, skręcać, hamować, wyjeżdżać wyciągiem, jeździć z kijkami. Zajęciom towarzyszyły gry i zabawy na śniegu. Wszyscy po pięciu dniach pięknie sobie radzili z umiejętnością bezpiecznej jazdy na nartach. Podczas trwającego szkolenia narciarze brali udział w pokazach ratowniczych zorganizowanych przez służby medyczne zabezpieczające stok narciarski. Pokazy te uświadomiły młodym narciarzom potrzebę bezpiecznego korzystania z jazdy na nartach.

Podsumowaniem obozu były rozegrane zawody narciarskie w których każdy z uczestników mógł sprawdzić swoje umiejętności. Zawody były częścią akcji zorganizowanej przez Komendę Miejska Policji w Krośnie pod nazwą "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" która to wraz z WORD Krosno ufundowała nagrody dla uczestników zawodów. Wspólne grillowanie oraz wręczenie upominków w postaci skarpet narciarskich i okularów oraz słodyczy zakończyło tegoroczny obóz narciarski. Miła atmosfera, ciekawie przeprowadzane zajęcia sprawiły, że młodzi narciarze bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach. Uważam, że uczestnicy obozu są zadowoleni z tej formy wypoczynku, świadczy o tym fakt, że co roku wzrasta liczba uczestników naszych zimowych zgrupowań które organizujemy już od kilkunastu lat lat - powiedział główny organizator Artur Kociuba. Za rok znowu będzie zima i zapewnie spotkamy się na kolejnym obozie narciarskim.

Za szkolenie odpowiadali: Olga Zoła-Bielecka, Mateusz Cieśla, Grzegorz Podkul, Artur Rygiel, Paweł Nycz, Tomasz Nowakowski, Artur Kociuba. Nad sprawnym przebiegiem obozu czuwała Mariola Matras-Kociuba,
Obóz finansowo wsparło Miasto Krosno

Zdjęcia: Michał Bronkowski, Klaudyna Konarzewska

   
  20.06.2024 Ferienhaus Ostsee

Przyjaciele

logo 2018

 

logo exalo

 

LOGO POZIOM 1024x346