foto1
Obozy narciarskie
foto1
Integracyjne Rajdy Mechanika
foto1
Wyprawy w góry
foto1
Piesze Rajdy Mechanika
foto1
Rowerowe Rajdy Mechanika
+48 13 43 215 61
muksmechanik@interia.pl

037Ponad siedemdziesięciu uczniów z krośnieńskich szkół aktywnie spędziło ferie zimowe na stoku ChyrowaSki k. Dukli. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów narciarstwa z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Mechanik”, który działa przy Zespole Szkół Mechanicznych im. S. Staszica w Krośnie, dzieci doskonaliły swoje umiejętności jazdy na nartach.

To była 15. edycja obozu narciarskiego, który dla dzieci z krośnieńskich szkół od lat organizują nauczyciele z MUKS „Mechanik. Podczas dwóch jednotygodniowych turnusów ponad 70 dzieci w wieku od 7 do 14 lat, podzielonych na kilka grup, miało możliwość doskonalenia techniki jazdy na nartach, w tym skręcanie, hamowanie, jazdę z kijkami, jazdę slalomem. Dzięki wielogodzinnym ćwiczeniom młodzi adepci narciarstwa zrobili znaczne postępy w jeździe, co było wielką radością nie tylko dla nich, ale również dla ich instruktorów i rodziców.
– Na początku turnusu wszystkie dzieci przechodziły sprawdzian umiejętności, dzięki czemu mogliśmy podzielić je na grupy względem posiadanych umiejętności. Naszym celem jest promowanie ruchu na świeżym powietrzu i rozwijanie pasji, dlatego w zimie organizujemy obozy narciarskie, a w lecie obozy rowerowe – mówi kierownik obozu Mariola Matras-Kociuba z MUKS „Mechanik”.

Oprócz kursu narciarskiego i opieki wykwalifikowanych instruktorów, uczestnicy obozu mieli również wiele atrakcji. Spotkali się m.in. z przedstawicielami GOPR-u, policji i Lasów Państwowych, z którymi odbyli edukacyjne pogadanki o bezpieczeństwie, a także uczestniczyli w pozorowanej akcji ratowniczej. Wszyscy otrzymali odblaskowe kamizelki i opaski, a zwycięzcy konkursu plastycznego pt. „Bezpieczne ferie” zostali nagrodzeni kaskami narciarskimi.
Uczestnicy obozu poznali Dekalog Narciarski oraz zasady bezpieczeństwa na stoku. Zajęciom praktycznym towarzyszyły zabawy na śniegu i dobry humor. Profesjonalna organizacja obozu sprawia, że od lat nie brakuje chętnych, aby ferie zimowe spędzić na nartach z MUKS „Mechanik”. W tym roku na zakończenie szkolenia dzieci otrzymały od swoich instruktorów w nagrodę specjalne torby na buty narciarskie i kask.
Obóz został dofinansowany przez gminę miasto Krosno.

Tekst i fot. W. Zimmermann-Szubra

Wiecej zdjęć z obozu - pobierz

   
  20.06.2024 Ferienhaus Ostsee

Przyjaciele

logo 2018

 

logo exalo

 

LOGO POZIOM 1024x346