foto1
Obozy narciarskie
foto1
Integracyjne Rajdy Mechanika
foto1
Wyprawy w góry
foto1
Piesze Rajdy Mechanika
foto1
Rowerowe Rajdy Mechanika
+48 13 43 215 61
muksmechanik@interia.pl

021Po raz XVII Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Mechanik” działający przy Zespole Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica w Krośnie zorganizował i przeprowadził szkoleniowy obóz narciarski dla dzieci i młodzieży. Niestety brak śniegu zmusił nas do odwołania szkolenia w pierwszym tygodniu ferii. Miejscem tegorocznego tygodniowego szkolenia narciarskiego była stacja narciarskie Kiczera-ski w Puławach. W szkoleniu brali udział młodzi adepci narciarstwa z krośnieńskich szkół oraz okolic Krosna. Pogoda okazała się na tyle łaskawa że, na bardzo dobrze przygotowanych do jazdy stokach można było zrealizować zakładane przez organizatora cele szkoleniowe. Uczestnicy obozu zostali podzielni na grupy szkoleniowe odpowiadające ich umiejętnościom narciarskim. W okresie trwania szkolenia młodzi adepci narciarstwa pod kontrolą instruktorów poznawali oraz doskonalili jazdę na nartach. Zajęciom towarzyszyły gry i zabawy na śniegu.
Uczestników obozu odwiedzili policyjni profilaktycy którzy spotkali się z miłośnikami białego szaleństwa na terenie stacji narciarskiej. Funkcjonariusze przypominali zasady bezpiecznego korzystania ze stoku, mówili o obowiązku używania kasków ochronnych oraz konieczności udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach na stoku. Podczas trwania obozu zorganizowano dla najmłodszych konkurs plastyczny, którego celem było zobrazowanie przez małych sportowców jak bezpiecznie spędzać czas na stokach narciarskich. Uczestnicy konkursu otrzymali odblaskowe gadżety oraz drobne upominki które ufundowała Policja oraz Lasy Państwowe. Na temat przestrzegania zasad higienicznych pogadankę przeprowadził pracownik Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Miła atmosfera, ciekawie przeprowadzane zajęcia sprawiły, że młodzi narciarze bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach.

Jak co roku szkółka narciarska prowadzona przez MUKS „Mechanik” cieszy się dużą popularnością wśród młodych adeptów narciarstwa, szkoda tylko że pogoda nam częściowo nie dopisała podczas tegorocznych ferie zimowych - powiedział główny organizator i kierownik szkolenia narciarskiego Artur Kociuba.
Za rok znowu będzie zima i zapewne spotkamy się na kolejnym obozie narciarskim.

Obóz finansowo wsparła Gmina Krosno, a za okazaną pomoc dziękujemy.
Pomagali i uczyli na stoku : Mariola Matras – Kociuba, Patrycja Dudzińska, Alicja Szczurek, Grzegorz Podkul, Paweł Nycz,Tomasz Nowakowski, Artur Kociuba.
Zapraszamy do galerii zdjęć

   
  24.05.2024 Ferienhaus Ostsee

Przyjaciele

logo 2018

 

logo exalo

 

LOGO POZIOM 1024x346