foto1
Obozy narciarskie
foto1
Integracyjne Rajdy Mechanika
foto1
Wyprawy w góry
foto1
Piesze Rajdy Mechanika
foto1
Rowerowe Rajdy Mechanika
+48 13 43 215 61
muksmechanik@interia.pl

012Kiedy zimowy krajobraz otula świat białym puchem, staje się on magiczną areną dla młodych odkrywców. Obozy narciarskie dla dzieci to nie tylko okazja do stawiania pierwszych kroków w sportach zimowych, ale przede wszystkim wyzwanie, które kształtuje charakter i wspomaga rozwój, to nie tylko nauka jazdy, ale przede wszystkim pierwsza próba samodzielności dla najmłodszych. Uczestnicy, stawiając czoła zimowym warunkom i wymagającym trasom, uczą się wytrwałości i samodyscypliny. Te doświadczenia są bezcenne, gdyż uczą, że za wytrwałością idzie sukces, a to lekcja, która zostaje z dzieckiem na całe życie. Pierwsze próby jazdy na nartach to nie tylko doskonalenie techniki, ale również nauka zdrowej rywalizacji i pracy zespołowej. Te umiejętności są nieocenione zarówno na stoku, jak i poza nim. Sporty zimowe kształtują nie tylko ciało, ale i charakter, wpajając nawyki zdrowego stylu życia i dyscypliny, co jest inwestycją w przyszłość każdego dziecka. Te cenne lekcje kształtują charakter i determinację, które są nieocenione w edukacji i przyszłej karierze. Rodzice, obserwując postępy swoich pociech, mogą wykorzystać doświadczenia zebrane na śniegu, by pokazać, że każde wyzwanie jest szansą na rozwój i kolejny krok do sukcesu w różnych sferach życia. Podczas tegorocznych ferii zimowych MUKS „Mechanik” Krosno zorganizował przeprowadził XVIII szkółkę narciarską dla dzieci i młodzieży na stoku narciarskim w Puławach. W dwóch pięciodniowych szkoleniach narciarskich wzięło udział łącznie 70-ro młodych narciarzy. Uczestnicy obozu codziennie dowożeni byli na stok narciarski w Puławach wynajętym autokarem. W czasie trwania zajęć dzieci i młodzież miała możliwość korzystania z bazy sportowej znajdującej się na terenie stacji narciarskiej oraz sprzętu narciarskiego udostępnionego przez klub.

Zajęcia prowadzone były w grupach wyodrębnionych na podstawie wieku i prezentowanych umiejętności. Grupy realizowały program nauki i doskonalenia jazdy na nartach który przewiduje minimum 4 godziny dziennie zajęć z narciarstwa zjazdowego. Uczestnicy mieli zapewnioną opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogiczno – instruktorskiej. O bezpieczny pobyt narciarzy dbała na miejscu grupa ratowników medycznych pełniących codzienny dyżur w stacji narciarskiej. Podczas trwania szkółki narciarskiej został ogłoszony konkurs plastyczny pt: „Bezpieczne ferie na stoku narciarskim”. Konkurs był częścią akcji zorganizowanej przez Komendę Miejska Policji w Krośnie pod nazwą "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” . Podczas trwania szkolenia uczestnicy jego mieli do dyspozycji ciepłe pomieszczenia, w którym mogli odpocząć, zjeść ciepły posiłek, wypić gorącą herbatę która była przez cały czas dostępna dla nich. Na zakończenie obozu organizator wręczył wszystkim uczestnikom szkolenia praktyczne kominy wielofunkcyjne i czekoladę. Uważam, że uczestnicy obozu są zadowoleni z tej formy wypoczynku, świadczy o tym fakt, że co roku wzrasta liczba uczestników naszych zimowych zgrupowań które organizujemy już od kilkunastu lat - powiedział główny organizator i kierownik szkolenia narciarskiego Artur Kociuba. Za rok znowu będzie zima i zapewne spotkamy się na kolejnym obozie narciarski.
Obóz finansowo wsparła Gmina Krosno oraz Krośnieński Holding Komunalny który wspomógł Klub przy zakupie sprzętu sportowego. Bardzo serdecznie dziękujemy na okazaną pomoc.
Pomagali i uczyli na stoku : Mariola Matras – Kociuba, Alicja Szczurek, Olga Szuba, Patrycja Dudzińska, Mateusz Cieśla, Paweł Nycz, Artur Rygiel, Tomasz Nowakowski , Artur Kociuba. Koordynator zadania Grzegorz Wilusz
Zapraszamy do galerii zdjęć.

   
  24.05.2024 Ferienhaus Ostsee

Przyjaciele

logo 2018

 

logo exalo

 

LOGO POZIOM 1024x346